Starostlivosť o textil

Výsledky vyhľadávania: 195

Dobrá žehlička = radosť pri žehlení

Žehlenie je postrachom každej ženy v domácnosti. Počas dlhých rokov cítime z nejakého dôvodu akúsi inštinktívnu nechuť k žehleniu. Ale málokto vie, že dobre zvolenou žehličkou sa môžeme zbaviť celé veky trvajúceho odporu, a žehlenie môžeme vnímať ako jednoduchú a ľahkú prácu v domácnosti.

Druhy žehličiek
Pri kupovaní žehličky si musíme predovšetkým premyslieť, aký typ žehličky potrebujeme. Môžeme si vybrať z troch typov žehličiek: žehliace stroje, parné generátory a ručné žehličky.

Žehliace stroje možno považovať skôr za priemyselné zariadenia, tvoriace vybavenie čistiarní a krajčírskych dielní. Napriek tomu, že zabezpečujú najväčšiu možnú efektivitu, a dokážu vyžehliť aj veľké množstvo odevov za krátky čas, ich cena je veľmi vysoká, preto nie sú ani odporúčané pre domácnosti. Samozrejme ten, kto si takýto žehliaci stroj môže dovoliť, ušetrí mnoho času a energie. Parné generátory vytvárajú paru s vysokým tlakom, ktorá sa vedie do žehličky. Tieto zariadenia sú efektívnejšie než ručné žehličky, ale ich nevýhodou je, že sú väčšie a vyžadujú väčší priestor. Najrozšírenejším typom žehličiek je ručná žehlička. Môže to byť naparovacia, alebo klasická, prípadne cestovná žehlička. Z týchto je asi najobľúbenejšia naparovacia žehlička, pretože s ňou možno žehliť dokonca aj zvisle. Veľkou výhodou cestovných žehličiek je, že majú sklápaciu rukoväť, sú ľahko prenosné. Klasické žehličky zas konkurujú s jednoduchým spôsobom použitia, primeranou cenou a hodnotou.

Bezpečnosť je najdôležitejšia
Žehlička pracuje s vysokou teplotou. Práve preto, aby sme sa vyhli prípadným úrazom, prvoradým kritériom pri výbere musí byť bezpečnosť. Tu je dôležitá nielen naša bezpečnosť, ale aj bezpečnosť okolia, žehleného odevu, a samotnej žehličky. Žehlička môže byť vybavená niekoľkými bezpečnostnými funkciami. Takou je napríklad pogumovaná základňa poskytujúca stabilitu, automatické vypínanie, alebo žehliaca plocha odolná voči poškriabaniu, ktorá zaručuje dlhú životnosť.

Žehlite pohodlne!
Ďalším dôležitým kritériom je pohodlie. Čím iným by bolo možné spríjemniť žehlenie, než zvýšením pohodlia? Ergonomická rukoväť, primeraná hmotnosť, resp. dizajn žehličky umožňujú jej rýchlejšie a jednoduchšie používanie. O tom, čo pre koho znamená dokonalá forma rukoväte, rozhoduje individuálny vkus. Čo sa týka hmotnosti, ideálne sú žehličky strednej kategórie. Je síce pravda, že žehličku menšej hmotnosti je ľahšie ovládať, pri jej používaní je potrebné vynaložiť viac síl, u ťažších žehličiek je situácia presne opačná. Preto je najvhodnejšie kúpiť si žehličku, ktorá nejakú tú hmotnosť má, ale nie je veľmi nepohodlné ju držať v rukách, pohybovať s ňou. Dlhý kábel je najdôležitejším kritériom pre pohodlie. Kábel dlhý aspoň 1,5 - 2 metre zabezpečuje voľnejší pohyb, a dosku na žehlenie v takom prípade je možné umiestniť dokonca aj pred televízor.

Účinnosť žehlenia
Po uvedených skutočnostiach zostáva ešte otázka efektivity. Čo by sme robili s bezpečnou žehličkou, ktorá nie je účinná a žehlí zle? Vyberte si výkonnejšie zariadenie pre bezchybný výsledok! Takéto žehličky sú nielen účinnejšie, ale požadovanú teplotu dosahujú rýchlejšie. Efektivitu zvyšuje aj intenzívna tvorba vodnej pary, plochý spodok a úzky predok, ktorým sa môžeme jednoducho pohybovať aj medzi gombíkmi a vreckami.

V sortimente Extreme Digital nájdete žehličku, ktorá je pre Vás najideálnejšia. Kúpte si takú, ktorá sa Vám bude najviac hodiť a zabudnite na námahy domácich prác.