Mikrovlnné rúry (158)

Spolu: 158
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 158

Category

Mikrovlnná rúra s rôznymi funkciami

Mikrovlnná rúra je jedným z našich najužitočnejších pomocníkov v kuchyni: za niekoľko minút sa v nej uvarí, alebo zohreje obed, čaj, káva alebo mrazená zelenina. Mikrovlnná rúra je potrebná v každej domácnosti: môže byť zabudovateľná, voľne stojaca, multifunkčná, s grilom, alebo klasická; hlavné je, aby nám pomáhal večer, keď nemáme chuť stáť pri sporáku, a radšej by sme zjedli zvyšok uvareného jedla. Ktorá je najlepšia mikrovlnná rúra, aké ďalšie kritériá je potrebné okrem ceny zohľadniť pri kúpe? Nižšie pomôžeme zodpovedať tieto otázky.

Zabudovateľná mikrovlnná rúra
Ak teraz staviame dom, alebo rekonštruujeme svoj byt, pri plánovaní kuchynskej skrine, zostavovaní zariadenia kuchyne sa oplatí zamyslieť sa nad možnosťou umiestnenia zabudovateľných zariadení – umývačky riadu, chladničky, alebo mikrovlnnej rúry. Tieto zariadenia pomáhajú totiž udržať eleganciu kuchyne a celistvosť dizajnu, a zároveň zaberajú aj menej miesta. Vstavaná mikrovlnná rúra môže byť umiestnená v kuchynskej skrini, napríklad nad umývačkou riadu.

Voľne stojaca mikrovlnná rúra
Ak nie je možné zabudovať mikrovlnnú rúru, pretože kupujeme zariadenie do hotovej kuchyne, voľne stojaca je ideálnym riešením. Inoxová mikrovlnka tiež môže byť elegantným doplnkom kuchyne, ako aj vstavaná mikrovlnná rúra. Ak máme radi tradičné riešenia, vyberme si zariadenie bielej farby. Aj toto zariadenie do domácnosti je dnes už dostupné v takmer všetkých farbách, dokonca nemusí mať ani formu kvádra: nájdeme už aj modely, ktoré možno umiestniť do rohu.

Rozmer mikrovlnnej rúry
Najmenšia mikrovlnná rúra je približne 14 litrová, zmestí sa do nej aj väčšia misa, preto nie je potrebné si kupovať väčšiu. Objem väčších mikrovlniek je 17-34 litrov. Dostupné sú mikrovlnné rúry so závesom dverí vľavo, vpravo, alebo aj s otváraním dverí zhora.

Rozličné funkcie
Predtým, než by sme si kúpili mikrovlnnú rúru, premyslime si, či ju budeme používať okrem ohrievania aj na niečo iné. Ak nie, neplaťme za zbytočné funkcie. Ak máme napríklad tradičnú rúru, ktorú môžeme používať na grilovanie, mikrovlnka s grilom je zbytočná. Funkcia rozmrazovania je užitočná, ak pravidelne varíme väčšie porcie – často sa stáva, že jedlo zabudneme vybrať z mrazničky v predchádzajúci deň. Touto funkciou sú vybavené už aj monofunkčné mikrovlnky; za to teda nemusíme platiť. V monofunkčnej mikrovlnnej rúre môžeme zohrievať, rozmrazovať a variť, v bifunkčnej okrem toho aj grilovať, a v multifunkčnej okrem toho možno aj piecť a dusiť.

Preštudujte si široký sortiment ponuky Extreme Digital, a vyberte si ideálnu zabudovateľnú alebo voľne stojacu monofunkčnú, či multifunkčnú mikrovlnnú rúru!