Vysávače, upratovacie zariadenia (573)

Spolu: 573
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 573

Category

Dobrý vysávač - čistý domov

Na udržovanie čistoty v byte je potrebný dobrý klasický vysávač, alebo multifunkčný vysávač. To, čo vlastne znamená „dobrý“, závisí vo veľkej miere od okolností.

Dizajn vysávača
Prvá vlastnosť, s ktorou sa stretneme, je vonkajší vzhľad a konštrukcia vysávača. Čo sa týka charakteru, môžeme vysávače rozdeliť na klasické a tyčové. Voľbu medzi týmito dvoma typmi ovplyvňujú hlavne hľadiská možnosti skladovania a kritériá pohodlia. S tyčovým vysávačom sa pohodlnejšie manipuluje, netreba sa nad ním ohýbať, ale klasický prístroj sa zmestí aj na menšom mieste, a má často väčší výkon.

Klasický, alebo multifunkčný vysávač
Okrem klasického vysávača si môžeme kúpiť aj multifunkčný. Jeho výhodou je, že slúži aj na čistenie kobercov pod vysokým tlakom. Dosahujú efektívny výsledok pri použití horúcej vody a čistiacich prostriedkov. Ich nevýhodou je, že sú väčšie a ťažšie než vysávače, a preto sa s nimi ťažšie manipuluje.

Aká je podlaha, aký nástavec použiť?
V prvom rade si musíme vyjasniť, na akú podlahu si chceme vybrať vysávač! Na tvrdé podlahy je ideálna hubica s mäkkou kefou, pretože je šetrná k čistenému povrchu. Na čistenie koberca je najvhodnejšia rotačná turbokefa s motorom na dôkladné čistenie, ktorá otvára vlákna koberca. Pri vysávaní na úzkom mieste využijeme predovšetkým štrbinovú hubicu. Ak sa nechceme trápiť s výmenou, existujú aj inteligentné kombinované zariadenia, ktoré dokážu snímať udržovaný povrch a automaticky použijú príslušný nástavec.

Vreckový alebo bezvreckový
Dôležitým kritériom je, či je vysávač vreckový, alebo bezvreckový. Mnohí si volia radšej bezvreckový vysávač, ale zabúdajú na to, že aj tento prístroj má filter, ktorý je potrebné čistiť tak isto, ako v prípade vreckového vysávača. Tieto dve hlavné kategórie zahŕňajú rôzne podkategórie. Patria sem napríklad bezvreckové vysávače s vodným filtrom (pohlcujú vysávaný prach, ale von prúdi už len čistý vzduch), alebo vreckové vysávače s vreckom na jednorazové použitie. Špeciálnym typom filtrov je HEPA filter. Ten sa vyslovene odporúča pre alergikov. Filter totiž odstráni zo vzduchu aj najmenšie častice, peľ aj roztoče.

V ponuke vysávačov Extreme Digital si určite nájdete ten najvhodnejší. Môžete si vybrať klasický, alebo priemyselný, vreckový alebo bezvreckový, alebo aj robotický vysávač.