Videokamery (88)

Spolu: 88
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 88

Category

Videokamera pre spomienky a kreativitu

Chcete zvečniť veľké chvíle Vášho života? Rád by ste zaznamenali prekrásne okamihy a pohľady z dovolenky? Rozmýšľate nad možnosťou nakrútenia vlastného filmu? V sortimente videokamier Extreme Digital nájdete riešenie pre všetky Vaše nápady.

Videokamera pre voľný čas a pre profesionálov
Ešte predtým, než by sme sa stratili v zložitom svete špecifických vlastností videokamier a v labyrinte odborných výrazov, je potrebné určiť najskôr účel používania videokamery. Nie je jedno totiž, či potrebujeme malú kompaktnú videokameru s ktorou nasnímame zážitky z dovolenky, alebo poloprofesionálnu, či profesionálnu kameru, ktorou môžeme nakrúcať film. Medzi uvedenými dvoma sú tak v cene ako aj vo funkciách obrovské rozdiely.

Medzi zmienenými dvoma extrémami ale existuje nespočetné množstvo alternatív. Do tejto kategórie patrí webová kamera, kamera do auta, skryté kamery, alebo bezpečnostné kamery, ako aj športové a akčné kamery, alebo fotopasce určené na účelové použitie. Toto zariadenie sa používa v mnohých oblastiach.

Najdôležitejšie špecifiká videokamery
Ak ste sa rozhodli pre aké účely chcete kúpiť videokameru, musíte sa ešte oboznámiť s funkciou týchto zariadení. Čo dokážu jednotlivé zariadenia? V akom formáte ukladá záznam, aký je zorný uhol videokamery, v akej kvalite ukladá zvuk, či je vhodná na filmovanie v tme… teda špecifiká.

Objektív – oko videokamery
V prvom rade sa musíme oboznámiť s objektívom vyhliadnutého zariadenia, pretože pri snímaní zohráva najdôležitejšiu úlohu. Intenzita osvetlenia, farebná teplota, ohnisková vzdialenosť, a mnoho ďalších dôležitých vlastností stanovuje samotný objektív. Vzhľadom na to, že objektív je akýsi účelový nástroj, obráťte zvýšenú pozornosť na to, aby presne vyhovoval našim požiadavkám.

Rozmer a rozlíšenie
Rozlíšenie je dôležité z viacerých dôvodov. Jednak stanovuje detailnosť a kvalitu záberov, a ovplyvňuje rozmer hotových diel. Z toho vyplýva, že obrázok s väčším rozlíšením je krajší, vernejší, ale jeho spracovanie vyžaduje silnú konfiguráciu.

Zabudované a vonkajšie mikrofóny pre dokonalú kvalitu zvuku
Vzhľadom na to, že kamera zaznamenáva nielen obraz, ale aj zvuk, je potrebné, aby mala aj vhodný zvukový systém. V prípade zabudovaného mikrofónu je vhodné si zvoliť mikrofón so šumovým filtrom, ale pre dosiahnutie profesionálneho výsledku sa oplatí k zariadeniu pripojiť externý mikrofón.

Niekoľko luxov
Dôležitým kritériom profesionálnej videokamery je správna intenzita osvetlenia. Lacnejšie kamery sú schopné vytvárať kvalitné snímky len pri prirodzenom svetle, za súmraku, alebo pri osvetlení lampou dostávame tmavé, zrnité obrazy. Takýmto problémom sa možno výborne vyhnúť pomocou objektívu s vysokou svetelnosťou, alebo nastavením hodnoty luxov. Pre dosiahnutie dokonalého výsledku môžete použiť aj reflektor.

Skutočný optický zoom
Veľa výrobcov sa pokúša získať zákazníka hodnotou zoomu, rastúcou do nekonečna, ale tomu všetkému nesmieme veriť! Hodnota zoomu udáva, v akej miere dokážeme priblížiť obraz daného bodu. Môže to byť dôležitá funkcia, kým hovoríme o optickom zoome. Digitálny zoom totiž približuje obraz softvérovou formou, preto znižuje kvalitu obrazu.

Extra funkcie a možnosti pripojenia
Užitočnou extra funkciou môže byť stabilizácia obrazu, ktorá zamedzí rozostreniu snímok vplyvom chvenia ruky, citlivý snímač CMOS, možnosť bezprostrednej úpravy videozáznamov, nočné videnie, prípadne možnosť vyhotovovania záznamov v 3D. Vhodné je tiež, ak je kamera vybavená možnosťou pripojenia k iným zariadeniam, k televízoru, alebo počítaču, prípadne môže byť užitočné, ak má vstup pre mikrofón alebo slúchadlá.