Vážení zákazníci,

z dôvodu zabránenia šírenia vírusu COVID-19 minimalizujeme platby v hotovosti, takže momentálne nie je možné objednať tovar so spôsobom platby na dobierku. Objednávky je možné odovzdať so spôsobom platby online kartou, alebo platbou prevodom dopredu.

Podkategórie

Mobilné telefóny (2)

Mobilné telefóny (2)

Spolu: 2
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 2

Category

Sprievodca mobilnými telefónmi

Mobilný telefón sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Skoro každý ho používa, od najmladších až po najstarších. Okrem jednoduchých základných funkcií, mobil znamená omnoho viac, než bezdrôtový prenosný telefón vhodný na prijímanie a uskutočňovanie hovorov. Vo svete 4G a smartfónov tieto prístroje ukladajú naše spomienky vo forme obrázkov, pomocou pripojenia na internet nám poskytujú nekonečné encyklopedické vedomosti, pomáhajú udržovať kontakt s našimi priateľmi a blízkymi. Možno sa Vám zdá, že všetky majú rovnaké alebo aspoň podobné vlastnosti, pri výbere správneho mobilného telefónu nám pomôže aj mnoho funkcií a charakteristík.

Tradičný mobil alebo smartfón?
Napriek tomu, že smartfóny sú vybavené omnoho širším výberom funkcií, stáva sa, že jednoduchší prístroj dokáže oveľa lepšie poslúžiť. Tradičné mobily majú všetky základné funkcie, ktoré od telefónu očakávame. Najdôležitejšou výhodou je ich vyhotovenie – sú menšie, preto ich ovládanie je jednoduchšie, majú zabudované fyzické tlačidlá, čo je ideálne pre tých, ktorí nemajú radi dotykový displej. Časté sú aj nárazuvzdorné telefóny, ktoré sú vynikajúce pre tých, ktorí vykonávajú ťažké fyzické práce. Nemožno zanedbať ani kapacitu ich batérií, batéria tradičného mobilu často vydrží oveľa dlhšie, než batéria smartfónu.

Telefóny novej generácie nás sprevádzajú do úplne iného sveta. Zákazníkov lákajú svojimi inteligentnými vlastnosťami, tak ako naznačuje aj ich názov. Tieto telefóny, okrem iného fungujú ako univerzálne multimediálne zariadenie. Mobilné telefóny slúžia aj na surfovanie na internete, fotografovanie či hranie hier. Možnosti, ktoré poskytujú pokrývajú takmer všetky virtuálne oblasti nášho života. Môžeme ich používať kdekoľvek a kedykoľvek, byť neustále online, navigačné programy nám ukážu cestu a môžu byť nápomocní aj pri práci.

Mobilný telefón ako štýlový doplnok
Za vývojom techniky nasledovala aj zmena štýlu, ktorý sa stával v tejto oblasti čoraz mnohotvárnejším. Telefón je súčasťou nášho každodenného života, preto je dôležité, aby vyhovoval aj estetickým požiadavkám. Vývojári sa snažia v plnej miere vyhovieť všetkým očakávaniam. V ponuke sú všetky formy, farby, vzory, ale dokonca aj textúry, od mini smartfónu až po phablet, od hranatého po zaoblený, od pestrého až po elegantný. Vhodne zvolený mobilný telefón vyjadruje náš štýl, slúži ako trendové príslušentstvo.

Displej: nekonečné variácie rozmerov a rozlíšení
Najdôležitejšou súčasťou mobilného telefónu je jeho displej. Výber ovplyvňuje aj v tomto prípade množstvo faktorov. Rozmery, rozlíšenie, technológia… Dôležité je vedieť, čo vlastne chceme. Telefóny s menším displejom ponúkajú pohodlnejšie ovládanie, sú ľahko prenosné, zatiaľ čo telefóny s väčším displejom poskytujú presnejšie zobrazenie a krajšie obrázky. Z hľadiska rozlíšenia platí, že čím vyššie hodnoty, vlastne väčšia hustota pixelov, tým krajší obraz. Výrobcovia sa snažia vytvoriť tie najkrajšie, najpestrejšie aj v oblasti farieb, čím sa zvyšuje aj ukazovateľ sýtosti. Dôležitlé je aj jas displeja, aby sme ho videli aj pri silnom slnečnom žiarení, okrem toho je výhodné vybrať si prístroj s maximálnym uhlom zobrazenia.

Extra vlastnosti
Pri kúpe telefónu treba vedieť, aké špecifické vlastnosti má vybratý prístroj. Možnosti výberu siahajú do nekonečna, avšak existujú dôležité vlastnosti, ktoré sú veľmi užitočné. Napríklad aj technológia Dual SIM. Dual SIM telefóny dokážu ovládať súčasne dve SIM karty. Tým sa dokážu vyhnúť problémom, ako sú poruchy signálu v pohraničnej oblasti, vysoké tarify, alebo nežiaduci zmätok v obchodných a súkromných hovoroch. Nie je jedno ani to, akou kamerou je vybavený náš telefón. Kamery s viacerými megapixelmi, prípadne s LED bleskom, dokážu vytvoriť vernejšie fotografie, a ak je mobil vybavený príslušnou funkciou, zábery hneď môžeme aj editovať. Vyberte si prístroj, ktorý je vodotesný, prachuvzdorný, odolný voči nárazom a poškriabaniu. Ak nechcete byť závislý od jedného operátora, zvoľte odblokovaný mobil.

Výrobcovia mobilných telefónov a ich nevyčerpateľné ponuky
Na trhu predvádzajú svoje výrobky mnohí výrobcovia. Závisí od našej vernosti značke, od našich referencií, prípadne od výhodnosti ponuky, pre ktorého z výrobcov sa rozhodneme. Vo všeobecnosti možno povedať, že každý výrobca v niečom vyniká, a u každého nájdeme lacnejšie, alebo aj kvalitnejšie mobilné telefóny. Môžete si vybrať z vynikajúcich čínskych telefónov, alebo zo spoľahlivých fínskych, ponúkaný sortiment je nevyčerpateľný.

V ponuke Extreme Digital nájdete všetko od odblokovaného až po nárazuvzdorného smartfónu, v rôznych rozmeroch, farbách, značiek a cenovej kategórii.