Podkategórie

Smartové hodiny a smartové doplnky (526)

Smartové hodiny a smartové doplnky (526)

Spolu: 526
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 526

Category

Čo je potrebné vedieť o inteligentných hodinkách...

Inteligentné hodinky sú aj v súčasnosti málo známym nástrojom, preto je aj ich rozšírenie menej obecné. Väčšina funkcií inteligentných hodiniek sa nejakým spôsobom spája s našim smartónom telefónom, preto sa v prvom rade oplatí o nich rozprávať ako o ich doplnkoch. To samozrejme neznamená to, že inteligentné hodinky nedisponujú samostatnými funkciami, ale môžeme vyhlásiť, že úplné využitie zariadenia je možné len za súčasného používania smartfónu. Vo všeobecnosti môžeme skonštatovať, že inteligentné hodinky vo vyšších cenových kategóriach obsahujú značnejšie množstvo samostatných funkcií, ale v súčasnosti je možné v širšom rozsahu použiť aj lacnejšie zariadenia.

Na čo je možné použiť inteligentné hodinky?
Možnosti využitia inteligentných hodiniek sú vďaka priebežným inováciám čoraz širšie, preto by bolo nemožné podujať sa na vymenovanie všetkých funkcií a možností, ktoré sú v nich k dispozícii. Vo väčšine prípadov ale využívame ich základné funkcie, ktoré môžu uľahčiť naše každodenné činnosti. Jednou z najvšeobecnejších funkcií je denník činností a používanie pripomienkovača. Inteligentné hodinky sú vlastne miniatúrnym diárom na našom zápästí, ktorý poskytuje obrovskú pomoc pri organizovaní nášho časového harmonogramu. Spracovanie informácií je rádovo jednoduchšie a pohodlnejšie, ako by sme mohli učiniť s klasickými diármi, ale poskytuje pohodlnejšie riešenie aj oproti klasickým mobilným aplikáciam.

Inteligentné hodinky poskytujú vynikajúcu pomoc pri športovaní a pri rôznych fyzických aktivitách. V súčasnosti sú už k dispozícii rôzne druhy fitnes náramkov – inteligentné hodinky sú ich alternatívou, ktoré sú schopné skoro v plnej miere nahradiť takéto nástroje. Inteligentné hodinky sú vhodné na to, aby sme s ich pomocou merali kroky, pulz alebo trebárs aj zrýchlenie, ale súčasne prostredníctvom rôznych kalkulácií sú schopné signalizovať aj mieru spotrebovaných kalórií. Pomocou inteligentných hodiniek môžeme v rámci každého tréningu sledovať svoju fyzickú aktivitu, preto si môžeme vytvoriť účinnejšie tréningové programy. Schopnosť sledovania fyziologických funkcií inteligentných hodiniek je možné využiť nielen počas športovania, ale aj pri udržiavaní zdravia. Jednoduchým spôsobom môžeme sledovať svoju spotrebu vody a kofeínu, ale naše stravovanie sa môže stať viac uvedomelým aj sledovaním prísunu trebárs aj iných výživových látok. Naše inteligentné hodinky sú vždy "po ruke", preto je ich používanie skutočne praktické a súčasne nám poskytujú maximálne pohodlie. Súčasne s tým je ich možné vynikajúco používať aj na sledovanie počasia, na určovanie polohy a tiež na prehrávanie hudby.

Na čo je potrebné dbať pri výbere?
Predovšetkým je potrebné sa rozhodnúť, že z akej cenovej kategórie si mienime vyberať. Pre inteligentné prístroje je charakteristické, že disponujú mimoriadne širokou cenovou paletou a spod tohto nie sú výnimkou ani inteligentné hodinky. Najlacnejšie prístroje si môžete zakúpiť už za niekoľko tisíc forintov, ale ich vybavenie a vedomosti sú mimoriadne obmedzené. Inteligentné hodinky v strednej cenovej kategórii zvyčajne spĺňajú všetky tie požiadavky, ktoré sú voči nim kladené vo väčšine prípadov. Inteligentné hodinky patriace do najvyššej cenovej kategórie zvyčajne disponujú vynikajúcim hardvérovým a softvérovým vybavením, preto tieto je účelné zvoliť si v prvom rade v tom prípade, ak chceme využiť možnosti, ktoré sú v nich ukryté.

Pri výbere inteligentných hodiniek sa nesmie zabudnúť na otázku kompatibility. Inteligentné hodinky sú charakteristicky schopné komunikovať s určitým operačným systémom, preto vo všeobecnosti je možné vyhlásiť, aby sme si vždy zvolili vyhovujúce pre náš telefón. Oplatí sa dbať aj na to, že s akými tlačidlami si inteligentné hodinky vyberieme. Viacerí užívatelia preferujú dotykové tlačidlá, iní zas klasické tlačidlá. Každý si môže zvoliť typ podľa svojho vkusu a zvykov, podľa toho, ktoré sú preň sympatickejšie.

V tejto kategórií sú dostupné nasledovné značky: Amazfit, Apple, Baseus, Cameron sino, Cellect, Denver, Dux ducis, Enkay, Fitbit, Fossil, Garmin, Gigapack, Hoco, Honor, Huawei, Iuni, Maxcom, Mocolo, Mybandz, Mykronoz, Myscreen, Nokia, Qialino, Samsung, Sgp, Swimovate, Ticwatch, Withings, Xiaomi.