Smart hodinky (213)

Spolu: 213
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 213

Category

Smart hodinky sú nasledujúcou generáciou

S rozvojom techniky sa objavuje na trhu čoraz viac elektronických zariadení. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi sa ešte považovalo za zázrak, keď mal niekto mobilný telefón s dotykovým displejom, dnes sa už sotva môžeme stretnúť s človekom, ktorý by nemal smartfón. Napriek tomu, že múdre hodinky ešte nedobyli tak veľký priestor, ich dokonalejšie verzie pomaly tiež vnikajú do nášho každodenného života. Ale prečo kupovať múdre hodinky? Na čo sú vôbec dobré? A aký typ si máme presne zvoliť? Na základe nižšie uvedených kritérií nájdeme odpoveď na tieto otázky.

Na čo sú dobré smart hodinky?
Múdre hodinky slúžia ako doplnok k nášmu smartfónu. Pomocou nich sa môžeme pozrieť na oznámenia bez toho, že by sme si museli vybrať smartfón. To je ich základná funkcia. Okrem toho sú vybavené nespočetným množstvom užitočných funkcií, ktoré uľahčia náš život. Vyvinuté múdre hodinky nás nielen informujú o oznámeniach, ale nám ich aj zobrazia. To znamená, že ak dostaneme napríklad e-mail, môžeme ho prečítať priamo na displeji hodiniek. Okrem toho môžeme pomocou nich prijímať, alebo uskutočňovať hovory, počúvať hudbu, alebo nás dokonca pomáhajú udržiavať vo forme pomocou fitness aplikácií.

Kompatibilita
Pred kúpou múdrych hodiniek je ideálne sa presvedčiť, či sú kompatibilné so smartfónom. Napriek tomu, že výrobcovia neustále rozširujú zoznam podporovaných smartfónov, existujú zariadenia, ktoré možno používať len v spojení so smartfónom rovnakej značky a typu.

Personalizované funkcie
Nie všetky múdre hodinky sú vybavené s uvedenými funkciami. Práve preto si pred výberom premyslite, ktoré z nich budete potrebovať. Ak napríklad denne vybavujeme viac telefónnych hovorov, musí byť zariadenie vybavené mikrofónom a reproduktorom. Reproduktor je vhodný aj na počúvanie hudby. K športovému životnému štýlu si vyberme hodinky s krokomerom, monitorom srdcového rytmu, a ak ich chceme nosiť aj pri extrémnych podmienkach, môžeme si vybrať aj múdre hodinky odolné proti vode, prachu a nárazom. Existujú aj múdre hodinky so slotom pre SIM kartu. V prípade používania takýchto nie je potrebná synchronizácia so smartfónom. Niektoré hodinky sú schopné pripojiť sa na bluetooth sluchátka, a tak s nimi môžeme diskrétne telefonovať.

Operačný systém múdrych hodiniek
To čo múdre hodinky dokážu, závisí vo veľkej miere od toho, aký operačný systém používajú. Každá platforma má rôzne aplikácie, preto ak vieme, že hodinky používajú systém Android, alebo práve Pebble, si už môžeme vytvoriť predstavu o tom, ako fungujú.

Múdre hodinky ako šperk
Nezávisle od toho, akými funkciami sú múdre hodinky vybavené, sú to predsa len hodinky, ktoré sú vlastne šperkom. Preto sa nemôžeme vyhnúť ani otázke dizajnu. Väčšina múdrych hodiniek je omnoho väčšia než klasické náramkové hodinky, ale aj tieto môžu byť skutočne štýlové.

Výdrž batérie
Nakoniec je tiež dôležité vziať do úvahy, ako často budeme hodinky používať. Je to podstatné hlavne z hľadiska pohotovostnej doby. Vzhľadom na pomerne malý rozmer nemožno používať batérie väčších rozmerov, preto je pohotovostná doba múdrych hodiniek maximálne 3 dni. V prípade intenzívneho používania sa táto doba môže skrátiť aj na jeden deň. A to je skutočne nepríjemné, keď si človek musí každý deň nabíjať hodinky. Aby sme sa tomu vyhli, vyberme si radšej o niečo väčšie hodinky so silnejšou batériou, ak vieme že ich budeme intenzívne používať, alebo menej múdre hodinky s batériou, ktorá zabezpečí nepretržité fungovanie aj po niekoľkých mesiacoch.

Extreme Digital ponúka široký sortiment rôznych múdrych hodiniek. Vyberte si niektoré z nich, aby sa moderný životný štýl stal jednoduchším, a pritom štýlovým!