Píly

Výsledky vyhľadávania: 93

Strojové píly – Majstrovská práca jednoducho

Moderná strojová píla spája výkon priemyselných nástrojov s presnosťou potrebnou k jemnému spracovaniu. Táto píla umožňuje, aby ste zrekonštruovali svoj dom vlastnými rukami – z pekného a trvalého výsledku každý bude mať radosť. Elektrická strojová píla je ľahká a praktická: pohodlne s ňou môžete pracovať na novom modele lietadla, ale aj pri rekonštrukcii nábytku, alebo dekorácii kúpeľne. Ideálna je pre domáce dielne, ale aj práce okolo domu s ňou môžete ľahko vykonať. Môžete rezať priamo, vyrežte obkladačku kruhovej formy, rozpíľte drevo na zimné kúrenie – nájdite si pílu, ktorá Vám skutočne uľahčí pracovné procesy! Vyberte si podľa toho, na čo chcete strojovú pílu najčastejšie použiť – to Vám pomôže rozhodnúť sa, s ktorým typom by bolo vhodné niečo podniknúť. Vôbec nie je isté, že cena píly bude správnym kritériom rozhodovania.

Pomocou strojových píl zo sortimentu Extreme Digital môžete vykonať kreatívne a kvalitné rezy. Vyberte si výrobok, ktorý skutočne uľahčí Vašu prácu!

Rež priamo aj voľnou rukou
V mnohých prípadoch možno aj materiál odrezaný s chybou niekoľkých milimetrov vyhodiť. Ak potrebujete materiál odrezaný priamočiaro a v potrebnom uhle, použite kotúčovú pílu. Neťahá bokom ani v ruke neskúseného používateľa. Môžeme pomocou nej vykonávať pozdľžne aj priečne rezy; alebo môžeme píliť aj pod uhlom až 60° pomocou zabudovanej posuvnej lišty a stupnice uhlov 60°.

S kotúčovými pílami sortimentu môžete pracovať jednoducho: vďaka výhodnejšie uloženému ťažisku sa držia v ruke pohodlnejšie, píli sa s nimi presne aj vďaka efektívnemu odsávaniu pilín. Nemusíme sa obávať kvôli preťaženiu elektrického obvodu, pretože tieto výrobky sú väčšinou vybavené prepäťovou ochranou. Presnosť kotúčovej píly je neporovnateľná: závesy, lišty a nastavenia uhlu umožňujú, aby sme mohli vykonávať precíznejšiu a presnejšiu prácu na drevených, alebo plastových povrchoch, alebo preglejkách. Len sa zamyslime nad tým, že aj vibráciu motora znížili, aby sme mohli doma dosiahnuť profesionálny výsledok!

Ťažkú prácu ľahko
Vyhotovenie strojovej píly je vždy dôležité. Ak s ňou vykonávate jemné pohyby je tak isto dôležité, aby ste ju bezpečne držali, akoby ste pílili konár stromu, alebo pripravovali drevo na kúrenie. Takto môžete skutočne dosiahnuť veľký výkon, a aj ťažšia práca sa stane ľahkou. Chvostvou pílou môžete smelo zarezať do dreva, kovu, ale dokonca aj do hrubšieho brvna. Zatiaľ čo si dokáže poradiť aj s tvrdým materiálom, vďaka optimálnej hmotnosti sa neunaví ani Vaša ruka.

Je skutočne prispôsobená potrebám používateľa: listy píly možno rýchle a jednoducho meniť, nepotrebujeme k tomu žiaden iný nástroj. Odporúča sa vyslovene k ťažším pracovným plochám, kde môžeme využiť aj silnejší výkon motora. Vyberte si rýchlosť vhodnú pre prácu s daným materiálom, a môžete pracovať v celej dĺžke listu píly. V sortimente môžete nájsť strojové píly s aerodynamickou, alebo gumovou rukoväťou. Pozrite sa aj na ďalšie výhody produktov.

Na široké a ťažké povrchy používaj tento nástroj
Na široké obrobky sa oplatí zvoliť si špeciálne pre takéto účely vyhotovenú pílu pre zväčšenie výšky a šírky rezu. Pomocou funkcie ťahu môžu aj domáci majstri veľmi ľahko zvládnuť prácu s masívnymi obrobkami. Upevnite obrobok kombinovanou zvierkou, ktorá ho udrží vo vodorovnom i zvislom smere. Tak dokážete píliť oveľa presnejšie a profesionálnejšie. Z hľadiska väčšej presnosti môže byť veľkou pomocou, ak je strojová píla vybavená aj zabudovanou pracovnou lampou, alebo kontrolovateľným vedením píly laserom. Pozrite si pokosové píly, ktoré si perfektne poradia s drevom s väčším povrchom, s plastmi, alebo kovovými materiálmi!