Upozornenie!

Informujeme Vás, že 16.10.2023 o 0:00 spoločnosť Extreme Digital Zrt ukončí svoju obchodnú činnosť na online webových stránkach edigital.sk. Po tomto dátume na našej webovej stránke nebude možné odovzdať nové objednávky, avšak po vstupe do Vášho registrovaného profilu bude možné stiahnuť faktúry ku vybaveným objednávkam do 15.11.2023. Naša zákaznícka služba Vám bude k dispozícií na zvyčajnej emailovej adrese [email protected] aj po vyššie uvedených dátumoch. 
Bolo nám cťou a sme radi, že za spoločne strávené roky sme mohli splniť viac stotisíc objednávok. Ďakujeme za Vašu priazeň.

Vyhľadávaný text: qled (2 Produkt)

Spolu: 2
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 2

Obľúbené produkty

Výber obrazovky

Pri kúpe monitora sa vyžaduje opatrnosť, pretože človek ho používa dlhé roky. Vyberte si podľa oblasti použitia, aby monitor mohol čo najlepšie vyhovieť Vašim požiadavkám. Nie je jedno, či monitor budete používať na hry, každodennú prácu alebo na pozeranie filmov. Ak je možné, preštudujte si všetky vlastnosti, ktoré môžu byť pre Vás dôležité!

Veľkosť monitora
Výber môže sprevádzať otázka, ktorá sa zdá byť jednoduchou. Týka sa to veľkosti monitora. Môžeme si vyberať v rozmeroch približne od 17 až do 34 palcov. Rozhodujúca je veľkosť priestoru, ktorý máme k dispozícii, ale nezabudnite, že veľkosť a cena sú v priamej úmere, preto cena monitorov rastie po každom centimetri. Ak máte k dispozícii dostatok miesta aj peňazí na kúpu obrovského monitoru, dbajte na to, aby bol rozmer spojený s veľkým rozlíšením, pretože v opačnom prípade môže dôjsť k zhoršeniu kvality obrazu.

Rozlíšenie
Dostali sme sa k ďalšej základnej vlastnosti, ktorou je rozlíšenie. Pre niektorých sa zdá byť malým už aj rozlíšenie HD. Výrobcovia udávajú stále väčšiu hustotu pixelov, objavili sa rozlíšenia známe ako QHD, alebo 4K. Je síce pravda, že väčším rozlíšením dostávame krajšie, detailnejšie obrazy, ale nenechajme sa zviesť veľkými číslami, pretože nad istým intervalom už ľudské oko nevníma rozdiely, ktoré sa zjavujú už len na výške ceny.

Doba odozvy monitora
Doba odozvy môže byť dôležitá hlavne pre gamerov. Udáva sa v milisekundách. Odozva vyjadruje čas, za ktorý monitor dokáže zmeniť farbu jedného pixelu. Čím menší číselný údaj, tým rýchlejší proces. Je to výhodou nielen v prípade hier, ale aj vo svete filmov.

LCD alebo LED monitor?
Je to zavádzajúca otázka, pretože tieto dva výrazy nemajú nič spoločného. Alebo presnejšie, nepatria do jednej kategórie. LCD je typ monitora, kým LED je technikou podsvietenia. LED monitor poskytuje väčšiu svietivosť a širšiu paletu farieb.

K akému zariadeniu potrebujeme monitor?
Existuje rozdiel medzi monitorom počítača a televíznym monitorom. Pri pripojení monitora dbajte na to, aby prístroj bol vybavený vhodným rozhraním! Niektoré monitory umožňujú aj bezdrôtové pripojenie, čím poskytujú väčší priestor pre voľný pohyb.

Na čo ešte máme dávať pozor?
Pre vynikajúce a nádherné zobrazenie, monitor musí mať vyhovujúci kontrastný pomer a jas. Veľkou výhodou je, ak je zariadenie vybavené matnou obrazovkou, pretože tá sa určite nebude zrkadliť. Ak sa zas pred nás dostane monitor IPS, môžeme si byť istý, že nám zobrazí obraz bez skreslenia zo všetkých možných pozorovacích uhlov. Môžeš si vybrať aj dotykový monitor, dokonca aj taký, ktorý je vybavený extra funkciami ako je otočný monitor, alebo 3D zobrazenie.

V ponuke Extreme Digital je množstvo kvalitných a lacných monitorov, stačí si ich zobrať domov a používať! Pozrite si ponuku a vyberte si ten najlepší!

V tejto kategórií sú dostupné nasledovné značky: Samsung.