Tlačiarne & Multifunkčné zariadenia (619)

Spolu: 619
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 619

Category

Voľba ideálnej tlačiarne

Domov, alebo do kancelárie, na vytlačenie farebných obrázkov, alebo jednoduchého textu - do dobrej tlačiarne sa oplatí investovať. Ale aká je vlastne dobrá tlačiareň? To samozrejme závisí od našich nárokov. Nižšie uvedené kritériá nám pomôžu, aby sme si správne vybrali.
 
Typy tlačiarní, oblasti ich použitia
V prvom rade sa musíme rozhodnúť, aký typ tlačiarne chceme kúpiť. Musíme vedieť, na aký účel budeme zariadenie väčšinou používať. Rozlišujeme tri typy tlačiarní: ihličkové, atramentové a laserové tlačiarne. Ihličková tlačiareň je vhodná hlavne na tlačenie faktúr, je hlučná, ale lacná.  Atrametnové tlačiarne tlačia bez hluku, sú vhodné aj na farebnú tlač.  Laserové tlačiarne na rozdiel od uvedených používajú práškovú farbu, preto poskytujú krajší výsledok.
 
Farebná alebo čiernobiela?
Musíme si tiež rozmyslieť, či potrebujeme farebnú alebo čiernobielu tlačiareň. Je prirodzené, že si človek myslí, že farebná tlačiareň je lepšia, poskytuje viac možností, avšak takéto zariadenie je oveľa drahšie. V prípade, že potrebujeme niečo vytlačiť farebne len raz za rok, neoplatí sa ju kupovať. To znamená, že keď tlačíme väčšinou jednoduché texty, vyberme si spoľahlivú čiernobielu tlačiareň. Pre tlačenie obrázkov, farebných diagramov hľadajme možnosti medzi farebnými tlačiarňami.
 
Intenzita použitia, očakávaná doba životnosti
Ďalším kritériom, ktorý ovplyvňuje našu voľbu je, v akej miere budeme zariadenie využívať. Ak často tlačíte veľké množstvo papierov, vyberte si spoľahlivé zariadenie, ktoré zvládne aj väčšie zaťaženie. Z hľadiska ceny výtlačku je najvhodnejšia laserová tlačiareň. Nezabudnite, že ak zariadenie používame zriedkavo, u atramentových tlačiarní môže zaschnúť atrament, alebo v horšom prípade aj tlačová hlava.
 
Extra funkcie, multifunkčné zariadenia
Okrem jednoduchej tlače výrobcovia vybavujú zariadenia aj extra funkciami. Extra funkcie sú napríklad skener, bluetooth, alebo fax. Dávajte si pozor na podobné pekné sľuby, pretože napríklad k tlačiarni na každodenné použitie vôbec nepotrebujeme fax. Je to samozrejme iná vec, ak hľadáme zariadenie na kancelárske účely. Pre naše podnikanie je výhodné zvoliť si multifunkčnú tlačiareň. Existujú multifunkčné laserové, alebo atramentové tlačiarne. Extra funkcie ako napr. skenovanie, fotokopírovanie sú v tomto prípade výhodou.
 
Ceny tlačiarní
V neposlednom rade musíme vyriešiť aj otázku ceny. Ceny tlačiarní sa môžu výrazne líšiť. Drahšie zariadenia poskytujú viac funkcií, dokonca aj náklady sa nám neskôr môžu vrátiť. V prípade lacnejších zariadení hrozí tiež okolnosť, že bola samotná tlačiareň síce lacná, ale toner môžeme kúpiť len za nejakú prehnanú cenu. Ak nechceme kupovať zariadenie za tisícky, sme nútení si vybrať z lacnejšej kategórie - medzi nimi sa tiež nájdu spoľahlivé výrobky vhodné pre naše účely.

Extreme Digital ponúka široký sortiment výrobkov, môžete si vybrať z množstva zariadení od wifi tlačiarní až po farebné laserové tlačiarne. Rôzne typy tlačiarní s odlišnými funkciami a v cenových kategóriach čakajú, aby Vám mohli slúžiť.