E-book čítačky (17)

Spolu: 17
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 17

Category

Čítačka elektronických kníh pre milovníkov čítania

V dnešnom digitalizovanom svete už takmer všetko možno nájsť vo virtuálnej forme. Nie sú výnimkou ani knihy. V elektronických knižniciach môžeme nájsť nespočetné množstvo kníh – pre lepšiu dostupnosť Extreme Digital ponúka široký sortiment čítačiek elektronických kníh.

Voľba vhodného displeja
Pri kúpe čítačky elektronických kníh je displej dôležitým kritériom pri rozhodovaní. K dispozícii sú čítačky s displejom v rozmere 5 až 9,7 palcov. Čím je väčší displej, tým je lepšia čitateľnosť. Tiež nie je ľahostajné ani rozlíšenie displeja, s väčším rozlíšením rastie aj kvalita obrazu, a tým sa zlepšuje aj zážitok z čítania.

Výber pamäte
Dôležitou vlastnosťou čítačky elektronických kníh je aj veľkosť dostupnej pamäte. Od toho závisí, koľko kníh možno v zariadení uložiť. V prípade väčšej pamäte môžeme uložiť viac kníh. Ak by úložný priestor, ktorý je k dispozícii, ešte stále nestačil pre našu zbierku, pomocou externej pamäte, napríklad kartou microSD môžeme kapacitu rozšíriť.

Spravovanie formátov – čo všetko možno otvoriť čítačkou elektronických kníh
Je dobré tiež vedieť, aké typy súborov e-book reader podporuje. Väčšina kníh je dostupná vo formáte PDF, preto tento formát takmer každá čítačka elektronických kníh podporuje. Je vhodné, ak zariadením dokážeme otvoriť aj súbory DOC, pretože v takom prípade môžeme čítať nielen naše obľúbené romány, ale môžeme nahliadnuť aj do wordových dokumentov. K tomu, aby pri štúdiu odborných kníh neboli vynechané dôležité prvky, čítačka elektronických kníh kompatibilná s formátom XLS dokáže zobraziť aj tabuľky. Dokonca existujú zariadenia, ktoré podporujú aj súbory JPG a GIF, preto na spestrenie čítaného textu môžeme vidieť aj obrázky, alebo videá.

Výrobcovia a typy
Trh výrobcov čítačiek elektronických kníh zďaleka nie je nasýtený tak, ako v prípade mobilných telefónov. Ale každá firma prichádza s rôznymi modelmi. Údaje s rozmermi a špecifikácie nám poskytujú pomoc pri výbere čítačky elektronických kníh ako napríklad kindle ebook čítačky, alebo ostatné vynikajúce zariadenia! Je len na Vás, ktorú si vyberiete!