Domáce kino, prehrávače, zvukové systémy (374)

Spolu: 374
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 374

Category

Systém domáceho kina pre filmy doma

Kto by nechcel mať vo vlastnom byte kompletný systém domáceho kina, aby mohol pozerať svoje obľúbené filmy v skutočnej kvalite, ako v kine? Extreme Digital teraz poskytuje možnosť a ponúka široký sortiment rôznych typov súprav pre domáce kino od rôznych výrobcov, za výhodnú cenu.

Celý systém alebo výber jednotlivých prvkov
Kompletný systém domáceho kina pozostáva väčšinou z kombinácie súpravy reproduktorov 5.1, DVD, alebo BluRay prehrávača a zosilňovača. Môže to byť fixne zostavený, integrovaný systém, alebo systém pozostávajúci z voľne vybraných prvkov. Vopred vybrané sety možno uviesť do prevádzky ľahšie a jednoduchšie, ale môže sa stať, že kvalita bude slabšia v porovnaní so zostavou, ktorá sa skladá zo starostlivo, a podľa nášho vkusu vybraných prvkov.

Ak sa rozhodneme pri výbere jednotlivých prvkov z ponúkaných možností, je dôležité, aby sme si zvolili také, ktoré je možné kombinovať. Neodporúčame kombinovať výrobky rôznych výrobcov, ak je to možné vyberme si v rámci jednej skupiny. Je síce pravda, že zostava dobre vybraných prvkov produkuje o celé kategórie vyššiu kvalitu než integrované typy, dobré je, ak máme nejaké odborné znalosti, a starostlivo si vytvoríme vlastnú zostavu domáceho kina, pretože niekoľko zlých rozhodnutí môže mať za výsledok ohlušujúci zvuk.

Zosilňovač a riadiaca centrála
Jadrom setu domáceho kina je tzv. AV receiver (prijímač rádiostaníc). Pomocou neho môžete nastaviť silu zvuku, tóny a iné. Väčšina dnešných typov dokáže už ovládať aj video, preto sa so zmenou audionastavení môže upravovať aj obraz.

Podstata systému domáceho kina: reproduktory
Ak je AV receiver jadrom domáceho kina, jeho silou sú samotné reproduktory. Tradičná sada reproduktorov pre domáce kino 5.1 sa skladá zo sústavy piatich satelitných reproduktorov a jedného subwoofera. Tie sú hlavné prvky systému domáceho kina, ktoré zabezpečujú dokonalý priestorový zvuk. K bezchybnému fungovaniu je potrebné jednotlivé prvky správne umiestniť. Práve preto, ak kupujeme systém domáceho kina, v každom prípade sa musí vziať do úvahy aj priestor, ktorý máme k dispozícii. Reproduktory vyskúšajme, pokúsme sa ich umiestniť tak, aby zneli čo najlepšie (napríklad zvuk predných reproduktorov je najkrajší vo výške uší, kým subwoofery znejú krajšie z rohu izby)! Ak nemáme možnosť na umiestnenie systému 5.1, alebo väčšieho, zvoľme si systém 2.1, alebo trojpásmový reprobox.

Špičková kategória a extra funkcie
Medzi zariadeniami vyššej triedy sa môžeme stretnúť s extra funkciami, ako napr. bezdrôtové pripojenie, alebo napaľovač DVD, prípadne systém 6.1, ktoré zabezpečuje ozvučenie DTS. Niektoré systémy namiesto šiestich samostatných reproduktorov pozostávajú z menšieho množstva integrovaných zariadení. Dokonca existujú aj také inteligentné zariadenia, ktoré analyzujú akustiku izby a na základe výsledkov automaticky optimalizujú nastavenia.

V tejto kategórií sú dostupné nasledovné značky: 1more, Adler, Aiwa, Akai, Awei, Behringer, Blackmagic design, Bose, Denon, Divoom, Easypix, Elgato, Energy sistem, Gogen, Google, Gpo, Harman kardon, Hoco, Home, Huawei, Hyundai, Kygo, Lamax, Lenco, Lenovo, Lg, Logitech, Mac audio, Media-tech, Mpow, Navon, Nedis, Niceboy, Orion, Panasonic, Philips, Pioneer, Polk audio, Remax, Sal, Samsung, Sangean, Sencor, Sonos, Sony, Spacer, Stell, Thonet and vander, Trevi, Trust, Vifa, Vogels, Wavemaster, Wilson, White shark, Xblitz, Xiaomi, Yenkee.