Upozornenie!

Informujeme Vás, že 16.10.2023 o 0:00 spoločnosť Extreme Digital Zrt ukončí svoju obchodnú činnosť na online webových stránkach edigital.sk. Po tomto dátume na našej webovej stránke nebude možné odovzdať nové objednávky, avšak po vstupe do Vášho registrovaného profilu bude možné stiahnuť faktúry ku vybaveným objednávkam do 15.11.2023. Naša zákaznícka služba Vám bude k dispozícií na zvyčajnej emailovej adrese [email protected] aj po vyššie uvedených dátumoch. 
Bolo nám cťou a sme radi, že za spoločne strávené roky sme mohli splniť viac stotisíc objednávok. Ďakujeme za Vašu priazeň.

Vyhľadávaný text: qled (29 Produkt)

Spolu: 29
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 29

Obľúbené produkty

Kúpa LED televízora

Pohodlný domov si nemožno predstaviť bez televízora. Do obývačky alebo spálne; na uvoľnenie po namáhavom dni, spoločné pozeranie filmov, pri stretnutí s priateľmi - podľa toho, kto a na čo ho chce používať. Jedno je isté, televízor je neoddeliteľným doplnkom nášho života.

Dilema vhodnej veľkosti
Pred kúpou televízora sa musíte rozhodnúť, do ktorej miestnosti v byte plánujeme zariadenie umiestniť. Je to dôležité hlavne z hľadiska rozmeru, a tým sme sa hneď dostali k prvému problému, ktorý sa môže vyskytnúť: Akú veľkosť by mala mať uhlopriečka televízora? Veľkosť televízorov sa udáva väčšinou v centimetroch alebo palcoch (1”= 2,54 cm). V prvom rade rozmery televízoru musia byť prispôsobené k veľkosti nášho bytu, ale hranicou je naša fantázia a predstava o tom, na akú veľkú plochu sa chceme pozerať pri sledovaní obľúbených programov. Do spálne sa odporúčajú prijímače veľkosti približne 32”, za televízory strednej kategórie sa považujú LED televízory s rozmerom 42-55 palcov, zatiaľ čo prijímače nad 60” sa už považujú za veľké. Medzi cenou a veľkosťou je samozrejme priama úmera. Človek sa rád chváli, aký obrovský televízor má, avšak musíme dbať na to, aby sa s veľkosťou spájalo aj veľké rozlíšenie, pretože inak bude obraz nekvalitný, a výrobok nám neposkytne žiaden zážitok.

LED, plazmový alebo 3D televízor?
Ďalšou dôležitou otázkou, ktorú si musíme premyslieť je, že aký typ televízora si máme vybrať. Vybrať si môžeme z pomerne širokého sortimentu. 3D Tv, LED Tv, Plazmový Tv… Každý typ má svoje výhody aj nevýhody. Plazmové televízory pomaly vychádzajú z módy, a ani 3D televízory nenapĺňajú očakávania. Preto sa za najobľúbenejšie považujú LED televízory. Tento typ bol nazvaný podľa podsvietenia LED. Poskytuje pestré a svetlé obrazy, s nízkou spotrebou energie. Existujú aj inteligentné variácie týchto televízorov. Smart LED TV je vhodný na sťahovanie a spúšťanie internetových aplikácií. Okrem toho môže byť vybavený doplnkami, ako možnosť úpravy na mieru, alebo prehrávanie mediálnych súborov. Samozrejme existuje aj 3D LED televízor, respektíve 3D Smart televízor vďaka ktorým si môžete vziať do svojho domova zážitok 3D kina.

V kúzle pixelov
Výrobcovia radi uvádzajú veľké čísla v oblasti rozlíšenia, ale nenechajme sa zviesť týmito mnohovravnými sľubmi! Samozrejme k bezchybnej kvalite obrazu je potrebné veľké rozlíšenie, hlavne v prípade veľkej uhlopriečky, ale nad istým intervalom sa rozdiely zjavujú už len na výške ceny. Najlepšie je, keď uprednostníme Full HD televízor, ale aj rozlíšenie HD nám dáva pekný obraz. Okrem rozlíšenia je dobré ak si dáme pozor aj na kontrastný pomer, a popri kvalite obrazu nesmieme zanedbať ani na kvalitu zvuku!

Extra vybavenie a dizajn
Nakoniec si premyslime, aké extra funkcie chceme využiť! Takými môže byť časované vypnutie, teletext, zastavenie obrazu, funkcia nahrávania, pripojenie rôznych periférií ako napríklad rozhranie USB, HDMI, alebo SCART. Keď sme si všetko popremysleli, vzhľadom na to, že televízor tvorí súčasť nášho bytu, neuškodí, ak obrátime malú pozornosť aj na vonkajší vzhľad. Samozrejme nie na úkor kvality, ale v záujme vytvorenia harmonického prostredia je vhodné, ak sa televízor svojím dobrým vzhľadom hodí k ostatnému nábytku.

Ponuku Extreme Digital tvorí množstvo televízorov, ktoré čakajú, aby si našli nový domov. K dispozícii sú televízory Philips LED tv, Panasonic LED tv, LG 3d tv, Smart tv s funkciou wifi, a ďalšie vynikajúce televízne prijímače.