Fotoaparáty (90)

Spolu: 90
Zoradenie

Výsledky vyhľadávania: 90

Category

Fotoaparát pre večné pamiatky

Prvá a najdôležitejšia vec pri kúpe fotoaparátu je, aké snímky chceme fotoaparátom vytvoriť! Vzhľadom na to, že ponuka je skoro nevyčerpateľná, výrobcovia sa špecializujú na jednotlivé cieľové oblasti a nie na univerzálne prístroje – najdôležitejšie je, aby sme sa správne a presne rozhodli!

Čo chceme fotografovať = aký typ fotoaparátu si zvoliť
V prvom rade musíme vedieť, aký typ fotoaparátu chceme kúpiť. V zásade môžeme hovoriť o 4 kategóriach. V prípade digitálnych zariadení môžeme hovoriť o kompaktných fotoaparátoch, fotoaparátoch typu bridge a zrkadlovkách.

Kompaktné fotoaparáty sú najvhodnejšie pre účely bežného fotografovania. Okrem automatického režimu poskytujú možnosť niekoľkých manuálnych nastavení, pomocou nich môžeme krásne zvečniť spomienky z narodenín, výletov. Bridge fotoaparáty, alebo inak ultrazoomové fotoaparáty tvoria prechod medzi kompaktnými fotoaparátmi a zrkadlovkami. Oblasti využitia sú široké, ich najväčšou výhodou je, že sú vybavené obrovským rozsahom optického zoomu.

Zrkadlovka, ak sa dostane do dobrých rúk, s vhodnými doplnkami je špičkou v tejto kategórie výrobkov. Charakteristická je výbornou kvalitou obrazu, a prakticky ju možno používať na čokoľvek. Je pravda, že za bezchybnú kvalitu snímok musíme zaplatiť veľké sumy.
Analógové fotoaparáty sú výdobytkom starších dôb, ale vzhľadom na dlhú dobu ich vývoja poskytujú veľa možností a vysokú kvalitu. Napriek tomu, že z hľadiska techniky a pridaných funkcií zaostávajú za novými typmi, čo sa týka rozlíšenia, nemôžu sa s nimi porovnávať ani najlepšie a najdrahšie digitálne fotoaparáty.

Užitočné vlastnosti a nekonečný rad funkcií
Ak sa nám podarilo rozhodnúť, ktorý typ si vyberieme, ďalším krokom je oboznámenie sa s funkciami zariadenia. Pre dosiahnutie dobrého výsledku, venujme čas preštudovaniu objektívu. Môžeme si vyberať zo zabudovaných, alebo vymeniteľných objektívov, v rámci týchto z objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, alebo zoomových objektívov. Zoomové objektívy sa môžu zdať užitočnejšími, ale napriek tomu sú pevné zariadenia lepšie. Keď už hovoríme o zoome, je veľmi dôležité rozlíšiť optický a digitálny zoom. Digitálny zoom približuje obraz elektronickou (softvérovou) formou, preto spôsobuje stratu kvality snímky. Pri optickom zoome dochádza ku skutočnému zväčšeniu obrazu, preto pomocou neho dostávame krajšie snímky.
 
Užitočné je pre upresnenie zistiť, či je fotoaparát vybavený automatickým, alebo manuálnym ostrením. Väčšina zariadení ponúka našťastie obe možnosti. Manuálny spôsob dáva lepší výsledok, ako vo väčšine prípadov. Je vhodné ak je fotoaparát vybavený stabilizátorom obrazu. Táto funkcia pomáha zamedziť rozostreniu snímok vplyvom chvenia ruky.
Je ideálne, ak môžeme nastaviť hodnoty ISO, rovnováhu bielej, clonu a expozičnú dobu. Ako extra doplnok dostaneme aj filtre. Tieto sú k dispozícii takmer ku každému typu fotoaparátov. Ich použitím môžeme dosiahnuť jedinečné, umelecké efekty.

Vzťah rozlíšenia a kvality
Mnohí si kupujú fotoaparáty na základe rozlíšenia, ale vysoký počet pixelov nemusí vždy znamenať aj lepšiu kvalitu. V nádeji lepšieho výsledku laici platia veľké sumy za aparáty s vysokým počtom pixelov, ale to je veľká chyba. Pre fotografovane vo voľnom čase, alebo zážitkové fotografovanie stačí aj 10 -15 megapixelový fotoaparát. Profesionálne snímky určené na tlač vyžadujú väčšie rozlíšenie, ale ani v tejto oblasti sa nemusíme snažiť dosiahnuť hranice možností.

Extreme Digital ponúka široký sortiment fotoaparátov od najväčších výrobcov: fotoaparáty Canon, Fuji finepix, Nikon, analógové a DSLR fotoaparáty – nájdete tu skutočne všetko, dokonca sa nájdu aj zážitkové a vodotesné fotoaparáty.

V tejto kategórií sú dostupné nasledovné značky: Agfa, Canon, Fujifilm, Kodak, Nikon, Panasonic, Polaroid, Sony.